facebook

Pezinok zvládol tajbrejk a ujal sa v sérii vedenia

Malokarpatčanky vyhrali dôležitý prvý zápas na palubovke súpera. Séria o tretie miesto pokračuje piatok v Pezinku.

Pezinské volejbalistky sú o krok bližšie k bronzovým medailám.(Zdroj: DUŠAN TARKO)

PEZINOK. V prvom stretnutí série o tretie miesto v prvých dvoch setoch ovládli hru hráčky Pezinka, domáce však zbrane nezložili a snažili sa o zvrat , čo sa im darilo až do piateho setu, keď viedli 4:1, no potom sa opäť nadýchli hráčky Pezinka a vedú v sérii 1:0.

V prvom sete to bolo do stavu 12:12 ako na hojdačke. Od tohto momentu si hostky vypracovali výrazný náskok a za stavu 17:24 mali k dispozícii sedem setbalov. Nitrianky ich však dokázali všetky odvrátiť, ale tri body Blancovej za sebou znamenali predsa len zisk prvého setu pre Pezinok.

Prvé tri lopty toho druhého získali domáce hráčky (3:0), neskôr vyhrávali Visťáčky (6:10), ale po útoku Frindtovej malo opäť výhodu UKF (17:16). Záver dejstva zvládli znova lepšie skúsenejšie hostky a po útoku Šmitalovej už viedli 0:2 na sety.

Do polovice tretieho setu sa Pezinok držal na úspešnej vlne – 10:12, ale postupne hru ovládli Nitrianky a ďalšie dva sety poľahky vyhrali. V tajbrejku dokonca viedli 4:1, ale následne sa hosťujúce hráčky nadýchli k obratu a rozhodujúci set ukoristili pre seba.

Druhý zápas série o tretie miesto je naplánovaný na piatok o 19.00 v hale VTC na Komenského ulici v Pezinku.

Fakty o zápase

UKF Nitra - VISTA real Pezinok 2:3 (-26, -22, 21, 17, -9) - stav série: 0:1

132 min, rozhodovali: Sarka a Smolko, 150 divákov.

UKF: Lukáčová 0, Uváčiková 2, Grulišová 7, Stümpelová 7, Štrbová 8, Richweissová 18, libero L. Hradecká (D. Hradecká 5, Netolická 3, Frindtová 2, Janovcová 10, Nociarová 1). Tréner: Ľ. Červeň.

VISTA: Patschová 0, Fábryová 9, Grolmusová 11, Šmitalová 7, Cagáňová 14, Blanco 16, libero Paveleková (Hlavová 0, Kostelanská 13, Glóriková 0). Tréner: P. Bernáth.

Ľuboš Červeň (tréner Nitry): „Prvé dva sety to bolo v réžii Pezinka, potom v našej a v piatom sete rozhodlo šťastie a odvaha.“

Pavel Bernáth (tréner Pezinka): „Som nesmierne rád, že sme vyhrali, je to pre nás dôležitá výhra. V zápase bolo veľa hluchých miest, ale v tomto momente mi to je jedno. V play-off sa počíta každá výhra, nehrá sa na krásu. Musíme robiť to, čo sme robili celú sezónu, teda veľa pracovať. Séria bude náročná a musíme si ju odpracovať. Samo sa nič nevyhrá.“